Wyszukiwarki połączeń lotniczych

Dziś jest: Środa, 25 maja 2022, Imieniny: Grzegorza, Leona
Promocje i ogłoszenia »

Bilety lotnicze

2009-08-18

Wyszukiwarki połączeń lotniczych

Wyszukiwarka połączeń lotniczych koncepcyjnie nie różni się w zasadzie od tradycyjnych wyszukiwarek stosowanych w Internecie, np.: wyszukiwarek stron internetowych czy porównywarek cenowych. Ich zadaniem jest także przeszukanie zbioru setek milionów informacji oraz pomoc użytkownikom Internetu w wyselekcjonowaniu i wybraniu tej najodpowiedniejszej, najlepiej spełniającej kryteria wyszukiwania.


W przypadku wyszukiwarki połączeń lotniczych - zamiennie określanej także jako wyszukiwarka lotów lub wyszukiwarka biletów lotniczych - chodzi o wyszukanie i przedstawienie użytkownikowi Internetu maksymalnie największej liczby możliwych połączeniach lotniczych na danej trasie w danym terminie. Dodatkowo otrzymujemy informacje o cenie danego połączenia (biletu lotniczego) oraz szczegóły lotu (np.: numer lotu, jakie linie lotnicze obsługują dany lot, czy jest to połączenie bezpośrednie czy z przesiadką). Całość wyników wyszukiwania posortowana jest najczęściej narastająco, od najniższej do najwyższej ceny za bilet. Mamy także możliwość bezpośredniej rezerwacji bądź zakupu biletu lotniczego na wybranym połączeniu, jeżeli któraś z ofert okaże się dla nas interesująca.

Niewątpliwą korzyścią stosowania wyszukiwarek połączeń lotniczych jest fakt, że w bardzo prosty i szybki sposób, bez większego nakładu sił, uzyskujemy informację na temat większości połączeń lotniczych na danej trasie w danym czasie. Zwiększamy wówczas szansę na znalezienie biletu lotniczego w najkorzystniejszej cenie oraz najbardziej optymalnego rozkładu naszego lotu, co jest bardzo ważne, szczególnie w podróży wymagającej przesiadek.

Samodzielne i żmudne przeszukiwanie setek stron różnych przewoźników czy biur podróży wydaje się w tym momencie mniej efektywne, co nie znaczy, że w ten sposób nie można znaleźć okazji. Prawdopodobieństwo tego jest jednak dużo niższe niż w przypadku skorzystania z pomocy wyszukiwarki połączeń lotniczych. Tym bardziej, że korzystanie z wyszukiwarek lotów jest bezpłatne. Same wyszukiwarki są także systematycznie usprawniane przez samych producentów, tak aby dostarczały jak największą liczbę połączeń wielu linii lotniczych na świecie.

W ostatnim czasie użytkownicy Internetu w coraz większym stopniu doceniają zalety korzystania z wyszukiwarek biletów lotniczych, które stają się coraz popularniejsze w polskiej sieci. Tendencja ta nie dziwi, gdyż w stosowaniu tego typu wyszukiwarek dopatrzeć się można praktycznie samych zalet.

By Paco
Source: http://artykuly.com.pl/
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

fotoreportaze
Jeśli szukasz kredyt lub pożyczki na swój wymarzony i wgzotyczny wyjazd skorzystaj z oferty naszych partnerów finansowych, serwisów 7kredyt.pl oraz Internetowego Domu Kredytowego KredytHouse.pl

Sonda

Gdzie w tym roku spędzisz urlop?

W kraju, nad morzem

W kraju, nad jeziorem

W kraju, w górach

Za granicą

Najnowsze firmy w bazie

Tanie Bilety Lotnicze

Centrum Rezerwacji Lotów - tanie loty do większości lotnisk na świecie. Ponad 1000...

Bieszczady - noclegi pokoje...

Portal o Bieszczadach dla miłośników tych pięknych gór oraz dla tych co dopiero...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7travel.pl, dodaj swój e-mail:

Portal 7travel.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Współpraca z portalem 7travel.pl | Napisz do nas

Fora 7travel.pl: Hotele | Austria | Chorwacja | Grecja | Hiszpania | Turcja | Egipt | Maroko | Suwalszczyzna

© Copyright by 7travel.pl, 2009-2014